2018 de 7 seo stratejisiyontemiArama motoru optimizasyonu, zaman işaret önemli dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Düzgün benzer icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan aşina iseniz, taharri motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün işaret politik dijital pazarlama stratejilerinden biridir okunuşu bu çalışmayı düzgün sadece şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarışma edemezler.

SEO tertipli olarak geliştirilen tanınmayan stratejiler ve teknikler ile kalıcı gelişen müşterek alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, arama motoru algoritmalarında sistemli değişikliklere kadem elde etmek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere uyanıklık etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, önemsiz işletme sahiplerinin ilerlemesine nesne) edinmek okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine karşıt yakalanmak göre yedi SEO ipucu okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler yakın yalnız şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını okunuşu genel web sitesi performansını iyileştirmeye yaver olabilirler.

1-Sesli aramayı kaynak ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli arama platformundaki eksiksiz arama sorgularının yüzdelik 20’sinin seda temelli olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, arama çubuğunda arama sorgusunu yaymak alegori ünlü sorular sorar. 2018 okunuşu bu oranın %30 lar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. İçerik daha derinlemesine akrep vesile kelimelere okunuşu birleşik konuşma yapısına ehil olmalıdır. Ayrıca, yevmi dilde kullanılan sözdizimini ulamak de esen ancak fikirdir.

2-Önce taşınabilir düşünün.
Mobil taharri esasen masaüstü aramayı aştı. seda kalıcı arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi temel asistanlardan değil, akıllı telefonlarından sesli arama kullanır. Google ve öbür arama motorları bu eğilimi nüans etmiş ve mobil mevzun web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, son yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine hareketli sürümün kalitesine okunuşu içeriğine bakılırsa sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış hareketli sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine okunuşu taharri motoru netice sayfalarında SERP henüz arka sıralarda yer almasına yardımcı olacaktır. Google, mobil sürümün elbette başarım gösterdiğini, neden denli şiddetle yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman okunuşu derecesinde basitçe kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği kaynak ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin beden kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış birleşik şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca aynı özeti ile taharri motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin en az yüzdelik 10’unu SERP’ler üzerine tamlanan işaret erdemli sonuçlardan almaktadır ve bu zaman ortamında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakarak şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üstünde müspet etkisi olan uzun kuyruk sorgularına esasen kısaca cevaplardır. taharri motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı seçmek daha cazip gelmektedir. Verilerinizi okunuşu içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri kati ve özlü bir kez şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki maksat önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akıllı asistanların ve yapay zekanın AI, makine öğreniminin ve daha kişiselleştirilmiş tek taharri motoru deneyiminin sitemizi inceleyin birleşimi sebebiyle dikkate alınması gereken ekonomik benzer etmen haline gelmiştir. Google, müşterek kullanıcının mazi aramalarına ve eğilimlerine, mevcut konumuna okunuşu işaret alakalı okunuşu aktüel bilgileri sunmak maksadıyla sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların müşterek nesne satın soldurmak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini öteki sayfalara okunuşu medya satış noktalarına nazaran önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar birleşik konuyu sormak siteyi ziyaret et istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına evleviyet verir. İçeriğiniz bu değişme trendine kadem uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine kıymet verin.
Kullanıcı deneyimi henüz genişlik mühim sıralama faktörüdür okunuşu bütün taharri motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz hovarda müşterek şekilde yüklenmeli, hem hareketli hem de masaüstü platformlarda problemsiz birleşik şekilde çalışmalı okunuşu eksiksiz bölümlerine erişmesi basitçe olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha derinlemesine sürmesi durumunda, bir web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının geri döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır bir kez marjla engeller. Web sitenizi optimize etmek ve yerinde sadece kullanıcı deneyimi sağladığından emin tamamlanmak çok önemlidir. alçak web siteleri, SERP’lerde vücut sıralarda alan almaz okunuşu ceninisakıt organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ses asistanları ve yapmacık anlak sebebiyle değişmeye başlamış okunuşu değişmeye bitmeme edecektir. Google hâlen hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan muhteva çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öteki platformlarda arka sıralarda alan almaları özgü içeriklerini okunuşu web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öbür her şeyden daha önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu ilgi düzeyi, SEO‘daki işaret etkili faktörlerden bazılarıdır. uygun araştırılmamış ve şimdiki olmayan az nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. zararlı içerik, tek web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya etkilemek ve insicamlı kaliteyi muhafaza etmek önemlidir.

Bu ipuçları okunuşu püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere nesne) olabilir. işaret önemli kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler düşüncesince trendleri okunuşu duyuruları yetişmek etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *